Ano (4989 | 35%)
Ne (4808 | 34%)

Výsledky 2010-2011

Úspěch výběru basketbalistek kraje Vysočina .

Ve dnech 21.6 – 26.6.2011 se v Olomouci konaly Hry V. letní olympiády dětí a mládeže. V soutěži basketbalistek kraj Vysočina reprezentovalo družstvo, které sestavili trenéři Friedl a Kazda z hráček BK Žďár nad Sázavou, BK Pelhřimov a Jiskry Havlíčkův Brod. V průběhu soutěže děvčata prohrála pouze dvě utkání, z pozdějším vítězem družstvem Karlovarského kraje a nešťastně 3 sekundy před  koncem utkání s družstvem Středočeského kraje. Tato porážka odsoudila družstvo Vysočiny hrát pouze skupinu o 5. – 8. místo, kde nejprve zdolalo družstvo domácího výběru Olomouckého kraje a v přímém souboji o 5. místo i výběr kraje Jihomoravského. Celkové 5. místo mezi 14 zúčastněnými výběry krajů je velkým úspěchem hráček BK Žďár nad Sázavou, jež tvořily základ tohoto výběru, které velmi dobře doplnily hráčky BK Pelhřimov.

Výsledky :

Vysočina – Jihomoravský                    34 : 30 (12:6,20:12,28:20)

Vysočina – Ústecký                              61 : 32 (16:6,28:19,40:22)

Vysočina – Karlovarský                      26 : 40 (7:10,12:19,16:29)

Vysočina – Plzeňský                            40 : 13 (14:2,24:2,35:5)

Vysočina – Středočeský                      36 : 38 (8:8,16:18,26:32)

Vysočina – Zlínský                              55 : 39 (15:13,29:20,38:26)

Vysočina – Olomoucký                       38 : 27 (13:6,24:10,32:23)

o 5. místo

Vysočina – Jihomoravský                    33 : 26 (13:9,15:22,23:24)

Body : Andělová 87, Šoukalová 58, Krejčíková 40, Soukupová 30, Nekovářová 26, Kuhnová 24, Málková 18, Sochová 11, Kalábová 9, Legorská 8, Špačková 6, Tučková 6

14.              Plzeňský

Hodnocení sezóny 2010 – 2011 družstva žákyň BK Žďár n.S.

Družstvo žákyň bylo v letošní sezóně připravováno trenéry Friedlem a Kazdou. Po úspěchu v minulé sezóně bylo nasazeno přímo do žákovské ligy. Předsezónní příprava proběhla na soustředění v Novém Městě na Moravě . Přípravný turnaj v Blansku nesplnil očekávání trenéra, protože úroveň ostatních družstev byla velmi slabá a v obou kategoriích, žákyň i dorostenek, turnaje velmi lehce vyhrálo.V září v době konání Mistrovství světa žen v Basketbalu v Brně bylo družstvo vybráno, aby reprezentovalo Českou republiku na doprovodném turnaji O pohár primátora města Brna. Žákyně na turnaji, na který byla pozvána nejúspěšnější družstva z Mistrovství České republiky 2010 a nejlepší žákovská družstva z Evropy, potvrdila pozici třetího nejlepšího družstva v ČR. V tomto turnaji družstvo obsadilo celkově 5. místo, když  možnost hrát o medaile ztratilo v utkání s Vasas Budapešť, které prohrálo ve skupině až v prodloužení a bylo nuceno hrát skupinu o 5. až 8. místo.

Ligovou soutěž začala žďárská děvčata dvěma výhrami v domácím prostředí s celky Krnova a Ostravy ale v dalším kole utrpěly první prohru na palubovce BA Sparta, kde se zranila Krejčíková a v dalším utkání chyběla. I přesto děvčata po katastrofálním výkonu vyhrála na palubovce USK Praha. V dalším kole se vážně zranila jedna ze stěžejních hráček družstva Horáková a zdálo se, že výkonnost družstva půjde dolů, ale opak byl pravdou. Děvčata v domácím prostředí porazila Valosun Brno i družstvo Lipníka. Poté následovala výhra a prohra na palubovce družstev v Hradci Králové. Následovaly domácí výhry se slabým Pelhřimovem a Táborem. V utkání na Frisku a doma s Friskem družstvo nedokázalo vyhrát, když v domácím utkání stáhla 20-ti bodový náskok soupeře a nakonec prohrálo o 2 body. Ze severní Moravy přivezla děvčata dvě důležitá vítězství s Ostravou a Krnovem. Domácí výhry nad USK Praha a hlavně nad Spartou rozhodla o postupu do play off. Žďár si mohl dovolit prohrát na palubovce Valosunu Brno a po očekávaných výhrách v Lipníku, Pelhřimově a Taboře  obsadil ve skupině třetí postupové místo do vyřazovacích bojů na tři vítězná utkání. Zde se střetl s družstvem BK Strakonic a toto družstvo bylo nad síly, v té době ne dobře hrajícího družstvo Žďáru. Družstvo Strakonic nakonec obsadilo na Mistrovství ČR druhé místo. Celkové 5. místo v hodnocení ligy starších žákyň je nečekaným úspěchem družstva, jehož některé hráčky se podílely na udržení dorostenecké ligy, kterou toto družstvo bude v příští sezóně hrát.

Svoji účast na 14. ročníku Easter Euro Basket Prague 2011 potvrdily obhájením druhého místa za domácím družstvem Basketem Slovanka. Ostatní družstva Gallia Weitbruch (Francie), Kraj Plzeňský, VfB Hermsdorf ( Německo) a BA Sparta Praha byla pro žďárská děvčata snadnou kořistí a všechna utkání lehce vyhrála.

Cílem v příští sezóně je umístit se do čtvrtého místa tabulky dorostenecké ligy a kvalifikovat se tím do bojů o extraligu mladších dorostenek.

Druhé místo starších žákyň na Easter Euro Basket Prague 2011
Starší žákyně potvrdily roli favoritek a prošly turnajem bez zaváhání a prohrály důstojně pouze s mistrem ČR Basketem Slovanka. Ve většině utkání vyhrály rozdílem třídy, kdy dostaly příležitost všechny hráčky.
BK Žďár - A.S.C Gallia Weitbruch (Francie)             80 : 22 (35:9)
Body: Krejčíková 14, Šoukalová 12, Špačková 12, Kuhnová 12, Sochová 8, Málková 6, Kopicová 6, Štěpánková 4, Holeczyová 2, Řádková 4, Polednová 2
BK Žďár – Kraj Plzeňský                                            83 : 37 (41:16)
Body: Šoukalová 15, Málková 11, Krejčíková 8, Kopicová 8, Holeczyová 6, Kuhnová 6, Řádková 5, Špačková 4, Mašková 4, Štěpánková 4, Sochová 4, Kalábová 4, Homolová 2, Polednová 2
BK Žďár – Basket Slovanka                                       34 : 41 (18:21)
Body: Šoukalová 15, Kuhnová 4, Sochová 3, Kalábová 3, Krejčíková 2, Málková 2, Štěpánková 2, Holeczyová 2
BK Žďár - VfB Hermsdorf ( Německo)                     80 : 40 (40:14)
Body: Krejčíková 22, Šoukalová 21, Špačková 12, Sochová 7, Málková 6, Holeczyová 6, Kopicová 2, Štěpánková 2, Kuhnová 2
BK Žďár – BA Sparta Praha                                      62 : 41 (33:19)

6.                 Kraj Plzeňský
Starší žákyně nebudou obhajovat bronzové medaile na Mistrovství ČR.
Starší žákyně se neprobojovaly mezi nejlepší 4 družstva na Mistrovství ČR. Rozhodla o tom prohra v domácím prostředí s družstvem BK Strakonic. Vyřazovací boje se hrály na 3 vítězná utkání a Žďár měl co dohánět po dvou prohraných utkáních ve Strakonicích. Bohužel začal stejně jako v předchozích utkáních a než se rozkoukal prohrával 0:10. Ustrašenost a přílišný respekt byly hlavním důvodem všech proher v play off. Děvčata nebyla schopna ubránit nejvyšší hráčku soupeře a v útočné činnosti neměla odvahu a chuť ohrozit koš soupeře. Přesto se hráčkám zlepšenou hrou v dalších částech utkání podařilo snížit náskok soupeře ve čtvrté čtvrtině na pouhé 3 body, ale po následném vyfaulování dvou hráček soupeř odskočil a utkání dohrál. Přesto umístění na celkovém 5. místě v ČR je nečekaným úspěchem a svědčí o dobré práci trenérů Friedla a Kazdy, kteří družstvo připravovali, ale i o perspektivě celého družstva, které bude v příští sezóně hrát dorosteneckou ligu.
BK Žďár – BK Strakonice 47 : 58 (4:21,22:36,33:47)
Body: Krejčíková 16, Kuhnová 12, Šoukalová 6, Horáková 3, Špačková 2, Řádková 2, Kalábová 2, Holeczyová 2, Málková 2
Basketbalové žákyně postoupily opět mezi nejlepší družstva ČR
Žákyně v žákovské lize zakončily své působení v základní skupině,
umístily se na 3.místě a po roce opět postoupily mezi nejlepších 6
družstev ČR. Čekají je vyřazovací boje o postup na závěrečný turnaj
Mistrovství ČR s druhým družstvem skupiny A BK Strakonicemi. Hraje
se na 3 vítězná utkání a výhodu domácího prostředí v prvních dvou
utkáních bude mít družstvo BK Strakonic.
V sobotu proti nejslabšímu družstvu soutěže v Táboře si zahrála
všechna děvčata, přesto rozdíl mezi oběma družstvy byl markantní.
Děvčata hrála uvolněně a bez nervosity a po dlouhé době všechny,
včetně trenéra, hra bavila.
V neděli zajížděla děvčata k poslednímu utkání do Pelhřimova a vstup
do utkání děvčatům vyšel neuvěřitelným způsobem, když soupeři
nastřílely neuvěřitelných 38 bodů, kvalitní hrou plnou krásných
přihrávek, dokonalé obrany a úspěšným zakončováním útočných akcí.
Hra byla pohledná a pobavila i velké množství diváků, mezi kterými
se skrýval i špion ze Strakonic. K výsledku dopomohla i úspěšnost
střelby trestných hodů 23 / 16.

BK Tábor – BK Žďár 25 : 89 (6:29,11:53,17:66)
Body: Šoukalová 25, Krejčíková 18, Kuhnová 16, Kalábová 8, Málková 8, Sochová 6, Řádková 5, Polednová 2
BK Pelhřimov – BK Žďár 54 : 99 (7:38,18:55,34:72)
Body: Šoukalová 19, Kalábová 18, Krejčíková 17, Kuhnová 17, Sochová 11, Špačková 6, Mašková 4, Řádková 4, Málková 3
Starší žákyně vítězství i prohra v žákovské lize.
V sobotu nestačila žďárská děvčata na vedoucí družstvo skupiny B Sokol Hradec Králové A a celkem odevzdaně prohrála. Mnoho chyb v rozehrávce, špatná obrana ale hlavně opět zahazování vyložených šancí bylo hlavním důvodem prohry.
V neděli proti Hradci Králové B musely žďárské hráčky vyhrát, pokud si chtěly zachovat naději k postupu do play off žákovské ligy. Zlepšenou hrou si tuto naději zachovaly a vyhrály po celkem pohledném výkonu a zaslouží si tentokrát pochvalu.
BK Žďár – Sokol Hradec Králové A         33 : 72 (8:16,19:36,25:48)
Body: Krejčíková 8, Šoukalová 8, Sochová 5, Špačková 4, Kuhnová 2, Kalábová 2, Holeczyová 2, Řádková 2
BK Žďár - Sokol Hradec Králové B          66 : 26 (16:2,41:11,56:16)
Body: Málková 16, Kalábová 14, Krejčíková 12, Kuhnová 11, Špačková 4, Homolová 3, Sochová 2, Kopicová 2, Holeczyová 2
Basketbalové žákyně v žákovské lize prohrály.
Tragickou a v některých momentech až tragikomickou hru předváděla žďárská děvčata v sobotu v Lipníku. Velice dobrou obranou získávala míče od špatně hrajícího družstva domácích, ale neuvěřitelným zahazováním těch nejvyloženějších šancí, kdy ani jedna hráčka nedokázala s klidem proměnit samostatný nájezd, přiváděla trenéra i rodiče do stavu zoufalství a beznaděje. Nakonec o výsledku utkání rozhodly první dvě minuty poslední čtvrtiny, kdy se k údivu všech podařilo šňůrou 13 : 0  odskočit soupeři a utkání dohrát. V tomto utkání si hráčky zaslouží pochvalu pouze za velmi dobrou obranu.
O té se už nedá hovořit v nedělním utkání v Brně. V podstatě bez obrany a v útoku s podobnými problémy jako v sobotu si žďárská děvčata zkomplikovala cestu k vyřazovacím bojům v žákovské lize. Alarmující je však přístup hráček k utkání, neschopnost hráček vzít zodpovědnost na sebe a poraženecká nálada již ve vlaku před utkáním. Přes porážku si děvčata stále udržují postupovou třetí pozici v žákovské lize.
BK Lipník n.B. – BK Žďár              43 : 61 (4:12,22:25,34:37)
Body: Krejčíková 22, Kuhnová 12, Šoukalová 11, Špačková 8, Málková 4, Kalábová 4
Valosun Brno – BK Žďár                63 : 51 (17:12,26:32,47:41)
Body: Kuhnová 15, Krejčíková 14, Šoukalová 8, Málková 7, Sochová 4, Kalábová 2, Špačková 1
Důležitá vítězství nad USK a Spartou Praha v žákovské lize.
Dvě důležitá vítězství pojistila Žďáru průběžné třetí místo v tabulce žákovské basketbalové ligy. V sobotu velmi dobrou první čtvrtinou a postupným navyšováním skóre bez problémů porazila žďárská děvčata družstvo USK Praha, kdy dostala možnost zahrát si všechna děvčata z lavičky.
V neděli proti BA Sparta to bylo opět vyrovnané utkání, kdy žádné družstvo nebylo schopno bodově utéci soupeři, až se to podařilo ve třetí čtvrtině hráčkám Žďáru a to bylo rozhodující. Přesto se družstvo domácích nevyvarovalo zbytečných chyb v rozehrávce a v zakončování akcí, ale svou bojovností ve druhém poločasu si zasloužila jak pochvalu zaplněného hlediště, ale i pochvalu trenéra, který již v průběhu zápasu házel flintu do žita. Vítězství je o to cennější, že Žďár na palubovce soupeře prohrál o 6 bodů a tak je důležitý i konečný bodový rozdíl tohoto utkání.
BK Žďár – USK Praha        66 : 41 (20:8,32:13,53:23)
Body: Šoukalová 20, Kuhnová 12, Kalábová 12, Krejčíková 8, Špačková 4, Sochová 4, Řádková 3, Málková 2, Mašková 1
BK Žďár – BA Sparta Praha          59 : 48 (15:13,25:27,45:38)
Body: Krejčíková 23, Kalábová 13, Sochová 8, Šoukalová 8, Kuhnová 6, Špačková 1
Cenná vítězství v žákovské basketbalové lize
Žďárská děvčata zajížděla pouze s osmi hráčkami na sever Moravy, aby se pokusila udržet kontakt s čelem tabulky žákovské ligy a podařilo se jim to. V obou utkáních zvítězila a to hlavně fantastickou hrou Šoukalové. S minimálním střídáním žďárské hráčky porazily s nechutí hrající družstvo Ostravy a v neděli bojovné družstvo Krnova.
V obou utkáních se ale nevyvarovala mnoha chyb v rozehrávce, v zakončování samostatných nájezdů, ale hlavně v neděli v neproměňováním trestných hodů, kdy z 39 střel proměnily pouze 15. Přesto zaslouží pochvalu, že v obou utkáních navyšovaly postupně skóre a nenechaly utkání dojít do dramatického závěru.
SŠB Ostrava – BK Žďár                 42 : 61 (5:19,20:31,29:45)
Body: Šoukalová 24, Krejčíková 13, Kuhnová 8, Špačková 8, Sochová 4, Mašková 2, Málková 2
TJ Loko Krnov – BK Žďár             49 : 65 (7:12,17:30,37:46)
Body: Šoukalová 31, Krejčíková 15, Kuhnová 6, Sochová 5, Málková 5, Špačková 3

Dvě porážky v žákovské lize basketbalistek.

Žďárská děvčata nestačila na velmi dobré družstvo Friska Brno v přímém souboji o druhou příčku tabulky žákovské ligy. Nejprve v sobotu zajížděla na Rosničku, kde po velmi dobrém výkonu podlehla až v závěru utkání.

Hra Friska je založena na výkonech třech hráček a výsledek je závislý na tom, jak se podaří tyto ubránit. V sobotu se to děvčatům nepodařilo a tak odešla z palubovky poražena.

V neděli se hrála odveta ve Žďáře a domácí děvčata naopak začala velmi špatně a v poločase utkání prohrávala již o 20 bodů. Po důrazné domluvě trenérů ale nastoupilo do druhého poločasu úplně jiné družstvo a ničilo soupeře dobrou obranou a zakončováním svých akcí. Dokonce se dostalo 4 minuty před koncem poprvé do vedení ale v závěru mělo více štěstí družstvo Friska. Děvčata si zaslouží pochvalu za tři čtvrtiny sobotního utkání a za druhý poločas utkání nedělního.

Frisko Brno – BK Žďár                  60 : 51 (14:11,28:26,40:41)

Body: Šoukalová 19, Krejčíková 9, Kalábová 9, Kuhnová 8, Špačková 5, Sochová 1

BK Žďár – Frisko Brno                  68 : 70 (9:16,21:41,46:51)

Body: Kalábová 22, Šoukalová 13, Krejčíková 9, Špačková 9, Kuhnová 6, Málková 4, Sochová 4, Holeczyová 1

Starší žákyně nadělovaly Mikuláše.

V žákovské lize porazila žďárská děvčata rozdílem třídy soupeře z jižních Čech a upevnila si třetí pozici v základní skupině žákovské ligy.

BK Žďár – BK Pelhřimov               101 : 51 (28:11,47:19,74:32)

Body: Kalábová 18, Šoukalová 17, Špačková 14, Málková 14, Sochová 11, Kuhnová 9, Krejčíková 8, Štěpánková 4, Řádková 4, Homolová 2

BK Žďár – BK Tábor                      87 : 27 (23:11,41:13,64:23)

Body: Kalábová 19, Šoukalová 15, Málková 14, Krejčíková 8, Sochová 6, Mašková 6, Kuhnová 6, Homolová 5, Špačková 4, Štěpánková 2, Řádková 2, Polednová T 2

Poloviční zisk v žákovské lize basketbalistek

Žďárská děvčata zajížděla ke dvou utkáním do Hradce Králové. V sobotu nejdříve porazila po vyrovnaném utkání domácí béčko, sestavené s mladších hráček, které nečekaně dlouho odolávalo bezzubé hře žďáraček. V neděli proti medailistkám z minulého mistrovství ČR začala s respektem a ustrašeně a vypadalo to rekordní prohru v letošním ročníku žákovské ligy, ale po důrazné domluvě v poločase utkání nastoupilo do druhého poločasu úplně jiné družstvo, bojovné, s agresivní obranou, a podařilo se mu tento druhý poločas, již rozhodnutého utkání, vyhrát. Pochvalu zaslouží hráčky pouze za tento druhý poločas, v ostatních částech hry po oba dny nedaly do hry nic ze svého umění a neomlouvá je ani neúčast dvou zraněných hráček základní sestavy. Přes porážku si BK Žďár udržuje 3. místo v základní skupině žákovské lize.

Hradec Králové B – BK Žďár                    52 : 62 (14:21,31:31,40:52)

Body: Šoukalová 15, Krejčíková 12, Holeczyová 9, Sochová 6, Málková 6, Kalábová 5, Špačková 5, Homolová 4

Hradec Králové A – BK Žďár                    72 : 40 (25:8,48:13,61:31)

Body: Šoukalová 10, Holeczyová 10, Kalábová 6, Málková 4, Krejčíková 4, Štěpánková 2, Řádková 2, Homolová 2

Dvě vítězství v basketbalové žákovské lize.

Žďárské družstvo oslabené o 3 zraněné hráčky základní sestavy v sobotu přehrálo družstvo Valosunu Brno, kdy o svém vítězství ve vyrovnaném utkání rozhodlo až v posledních 6-ti minutách utkání. V tomto čase otočilo rozdíl skóre z - 8 na konečných + 10 i zásluhou 17 bodů Horákové v poslední čtvrtině. Kolektivní obranou hrou a rychlými protiútoky žďárská děvčata porazila družstvo soupeře, kterému povolila v poslední části hry střelit pouhých 5 bodů. K vítězství přispěla i velmi dobrá střelba trestných hodů.

V neděli proti děvčatům z Lipníka nedovolily žďárské hráčky agresivní obranou nejlepší hráčce soupeře dávat obvyklé body a naopak svojí úspěšnou střelbou vyhrály 1 čtvrtinu. Na neštěstí se ale na začátku 2 čtvrtiny zranila nejlepší hráčka Žďáru Horáková, a nebylo jisté zda vytvořený náskok bude dostatečný, ale ostatní hráčky svojí bojovností, pohybem v útoku, agresivní obranou a proměňováním útočných kombinací nejenom udržovaly rozdíl skóre, ale dále ho navyšovaly ke konečnému výsledku. Děvčata podala jeden z nejlepších výkonů sezóny a ukázala vyrovnanost tohoto družstva. V tomto utkání mohla nastoupit všechna děvčata z lavičky a všechna svoji úlohu splnila. Žďár si v tabulce základní skupiny žákovské ligy stále udržuje 3. místo.

BK Žďár – Valosun Brno                    67 : 57 (17:14,29:27,44:52)

Body: Horáková 28(1 trojka), Šoukalová 11, Kalábová 9, Sochová 8, Špačková 4, Holeczyová 4, Štěpánková 2, Kopicová 1

BK Žďár – BK Lipník nad Bečvou      88 : 59 (25:14,50:26,70:38)

Body: Šoukalová 27, Kalábová 16, Sochová 10, Holeczyová 9, Horáková 5(1 trojka), Mullerová 4, Kopicová 4, Homolová 4, Špačková 4, Řádková 3, Štěpánková 2

Poloviční zisk žákyň v žákovské lize.

Konečně se podařilo Spartě Praha porazit žďárské basketbalistky a vrátit jim prohru z loňského Mistrovství ČR. Dopomohlo jim k tomu zranění klíčové hráčky Krejčíkové v úvodu utkání, vyfaulování 4 hráček základní sestavy, ale hlavně neschopnost žďárských hráček při zakončování akcí a katastrofální střelba TH, kdy neproměnily 29 TH !!! Přesto se utkání vyvíjelo příznivě a Žďár vedl v poločase o 9 bodů, ale soupeř, který měl naopak skoro stoprocentní střelbu trestných hodů, náskok postupně stahoval a v závěru utkání, kdy za Žďár dohrávala děvčata z lavičky, obrátil skóre ve svůj prospěch.

V neděli basketbalistky Žďáru podaly opět jeden ze svých nejhorších výkonů v lize a přiváděly své trenéry do stavu zoufalství a beznaděje. Jeden z nejslabších týmů soutěže porazily minižákovským skórem a ukázaly, že obhajoba bronzových medailí je za současného stavu nemožná. Špatná obrana byla opět důsledkem vyfaulování 2 hráček. Pochvalu zaslouží pouze hráčka Šoukalová, která po oba dny předváděla neuvěřitelný výkon a nebýt jí, Žďár by si odvezl z výletu v Praze dvě nakládačky. Přesto si Žďár drží 4. místo v základní skupině žákovské ligy.

BA Sparta – BK Žďár         56 : 50 (6:14,14:23,34:35)

Body: Horáková 20, Šoukalová 17, Sochová 6, Homolová 2, Krejčíková 2, Kuhnová 2, Řádková 1

USK Praha – BK Žďár        27 : 33 (6:11,10:17,14:27)

Body: Šoukalová 19 !, Horáková 9, Kuhnová 3, Homolová 2

Žákyně BK Žďár nad Sázavou zahájily ligu.

V zahajovacím kole žákovské ligy žďárská děvčata hostila družstva ze severní Moravy a připsala si dvě vítězství. V prvním utkání proti Krnovu hráčky rozhodly již v první čtvrtině, kdy osobní nátlakovou obranou po celém hřišti soupeře překvapily a získaly rozhodující náskok, který postupně zvyšovaly. V utkání si zahrály všechny hráčky, soupeř toho však nevyužil a tak utkání skončilo velkým rozdílem.

V neděli proti těžkému soupeři z Ostravy hráčky nastoupily k utkání ospale a taky tomu nasvědčoval průběh utkání. Žďár prohrával osobní souboje, byl všude později a neproměňoval šance a tak soupeř získal až 10-ti bodový náskok. Ve druhé čtvrtině se zlepšenou hrou podařilo skóre srovnat, ale rozhodující náskok si děvčata vybudovala ve třetí čtvrtině, který se podařilo v důležitém utkání udržet až do konce.

BK Žďár – Lokomotiva Krnov      86 : 54 (27:5 42:19 66:33)

Body: Krejčíková 28, Horáková 23, Šoukalová 10, Málková 9, Kalábová 8, Sochová 4, Štěpánková 2, Homolová 2

BK Žďár – SBŠ Ostrava                 61 : 46 (14:20 25:25 52:36)

Body: Šoukalová 18, Krejčíková 17, Horáková 14(3 trojky), Kuhnová 4, Málková 3, Kalábová 3, Špačková 2

O pohár primátora města Brna 2010

Žákyně na dobře obsazeném mezinárodním turnaji, který doprovázel Mistrovství světa v basketbalu žen v Brně a na který byla pozvána nejúspěšnější družstva z Mistrovství České republiky 2010 a nejlepší žákovská družstva z Evropy, potvrdila pozici třetího nejlepšího družstva v ČR. V tomto turnaji družstvo obsadilo celkově 5. místo, když  možnost hrát o medaile ztratilo v utkání s Vasas Budapešť, které prohrálo ve skupině až v prodloužení a bylo nuceno hrát skupinu o 5. až 8. místo.

Družstvo sehrálo 4 vyrovnaná utkání, která jim snad pomohou v blížící se žákovské lize, kde obhajují bronzové medaile.

Výsledky:

Basket Slovanka – BK Žďár          87 : 33 (17:12, 39:20,60:28)

Body: Horáková 8(2 trojky), Kalábová 6, Šoukalová 5, Krejčíková 3, Kuhnová 2, Homolová 2, Mašková 2, Štěpánková 2, Řádková 2, Sochová 1

BK Žďár – Vasas Budapešť           44 : 47 PP (10:11,22:22,28:26,40:40)

Body: Kuhnová 18, Krejčíková 10, Horáková 8, Šoukalová 6, Málková 2

BK Žďár – BA Sparta                     48 : 37 (13:15, 22:20,30:33)

Body: Horáková 20(2 trojky), Krejčíková 14, Šoukalová 7, Holeczyová 3, Málková 2, Špačková 1, Sochová 1

BK Žďár – Valosun Brno                34 : 32 (10:4,20:18.27:22)

Body: Krejčíková 11, Horáková 10(1 trojka), Šoukalová 5, Kuhnová 4, Málková 2, Špačková 2

O 5. místo

BK Žďár – BA Sparta                     52 : 46 PP (5:7,18:21,27:29,42:42)

Body: Horáková 21, Krejčíková 11, Kuhnová 6, Kalábová 4, Šoukalová 4, Sochová 3, Málková 3