Stránky družstva mladších dorostenek BK Žďár nad Sázavou

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4989 | 35%)
Ne (4810 | 34%)

Výsledky 2011-2012

Kadetky nevybojovaly basketbalovou extraligu

Děvčata neměla příznivý los a tento jim vybral za soupeřky do kvalifikace o extraligu Spartu Praha a Studánku Pardubice. Nešťastný systém kvalifikace svedl v boji o postup dvě nejlepší družstva a bylo zřejmé, že vítěz pátečního utkání na palubovce Sparty postoupí do extraligy.

Utkání bylo vyrovnané, Žďár stále dotahoval mírný náskok Sparty, bohužel asi nejhorší obrana v sezóně, kterou družstvo předvedlo, bez obranného doskoku v prvním poločasu a opět neschopnost zakončit samostatné nájezdy na koš, rozhodla o konečném výsledku. Děvčata ze Žďáru se dokázala několikrát přiblížit Spartě na pět bodů, ale potom si opět nepozorností nechala soupeře odskočit. Ještě pět minut před  koncem utkání byl rozdíl ve skóre pět bodů, ale v závěru hráčkám došly síly a utkání skončilo rozdílem, který neodpovídal poměru sil na hřišti. Hráčky Sparty ale zvítězily zaslouženě a nedalo se předpokládat, že by se kvalifikace zdramatizovala prohrou Sparty s družstvem Studánky Pardubice, které mělo být neslabším celkem. To se potvrdilo v sobotním utkání Žďáru se Studánkou opět na palubovce Sparty, kdy celoplošnou osobní obranou zcela znemožnilo zoufalé družstvo soupeře. V utkání se vystřídaly všechny hráčky a také všechny bodovaly. Utkání bylo pěkným zakončením dlouhé sezóny a příslibem i pro příští sezónu, kdy bude toto družstvo hrát opět dorosteneckou ligu kadetek

BA Sparta – BK Žďár             83 : 64 (22:18,36:31,57:47)

Body: Šoukalová 23, Horáková 22 (4 trojky), Málková 7, Kuhnová 2, Krejčíková 2, Sochová 2, Kalábová 2, Holéczyová 2, Špačková 2

BK Žďár – Studánka Pardubice          79 : 31 (18:6,35:13,65:17)

Body: Horáková 16, Šoukalová 13, Krejčíková 11, Málková 11, Sochová 6, Štěpánková 6, Kuhnová 5, Kopicová 3, Sochová 2, Kalábová 2, Holéczyová 2, Mašková 2    

 

Mladší dorostenky vybojovaly kvalifikaci do basketbalové extraligy.

Mladší dorostenky uvítaly na své palubovce družstvo Bižuterie Jablonec, které přijelo alespoň pro jednu výhru v utkáních play off, aby se rozhodující páté utkání muselo hrát v Jablonci. Toho se naopak chtěly vyvarovat hráčky Žďáru a tak vyrukovaly v sobotu na soupeře netradiční celoplošnou obranou a tak zaskočily soupeře, který dělal chyby v rozehrávce, bohužel žďárské hráčky mají stále problém se zakončováním útočných akcí, přesto navyšovaly postupně rozdíl ve skóre na konečných 26 bodů. Své herní nedostatky nahrazovaly bojovností a udělaly první krok k postupu do kvalifikace.

V neděli naopak soupeř zaskočil domácí družstvo zónovou obranou a tak bylo utkání dlouho vyrovnané, padalo méně košů, ale přesto měly žďárské hráčky stále navrch. Po třech čtvrtinách se zdálo, že už utkání dovedou do vítězného konce bez problémů a že si stejně jako v sobotu zahraje i lavička, ale zónový přes soupeře je natolik překvapil, že se soupeř dostal na rozdíl pouhých 5-ti bodů a vypadalo to na dramatický závěr. Naštěstí se hra v posledních minutách uklidnila a děvčata ze Žďáru několika koši zvýšila náskok a taktickou hrou v závěru udržela vítězství a tím i postup do kvalifikace o extraligu mladších dorostenek pro příští sezónu. Cíl, který si družstvo před sezónou dalo se podařilo splnit a teď může jen překvapit postupem do nejvyšší soutěže.

BK Žďár- Bižuterie Jablonec               55 : 29 (16:9,24:11,37:20)

Body: Šoukalová 14, Horáková 10, Holéczyová 9, Kopicová 6, Krejčíková 6, Kalábová 4, Kuhnová 2, Málková 2, Štěpánková 2

BK Žďár – Bižuterie Jablonec             46 : 37 (9:6,24:17,37:25)

Body: Krejčíková 13, Horáková 9, Štěpánková 8, Šoukalová 7,  Kuhnová 4, Sochová 2, Holéczyová 1, Kopicová 1

 

Mladší dorostenky bodovaly v Jablonci

Mladší dorostenky postoupily do druhého kola play off, hraného opět na tři vítězná utkání, kde na ně čekalo družstvo Bižuterie Jablonec, druhé nejlepší družstvo dorostenecké ligy skupiny A. V sobotu začala obě družstva opatrně, hráčky obou družstev těžce překonávaly obrany soupeře a tak skóre narůstalo velmi pomalu. Hlavní roli v první části hry ovšem sehráli páni rozhodčí, kteří darovali domácím 18 trestných hodů , které naštěstí domácí hráčky proměňovaly se stejnou úspěšností ( nebo spíš neúspěšností ) jako hráčky Žďáru. Bohužel fauly které hráčky Žďáru nasbíraly v této části hry, hrály rozhodující úlohu v závěru utkání. Každé z družstev vedlo vždy o pět bodů a nebylo schopno toto vedení navýšit a tak utkání dospělo do prodloužení, kde už Žďár bez dvou vyfaulovaných hráček nezvládl závěr prodloužení a prohrál o tři body. Pro názornost spravedlivého rozhodování tohoto utkání poměr střelby trestných hodů  31 : 8 pro domácí družstvo.

V neděli již z  rozhodčími z extraligy mužů, ale již bez zraněné Horákové, začala děvčata od začátku navyšovat vedení, dařilo se ubránit nejlepší podkošovou hráčku soupeře, ale bohužel do poločasu bylo vedení pryč a začínalo se znova. Naštěstí ve třetí čtvrtině se děvčatům podařilo utéct na rozdíl sedmi bodů a systematickou hrou v poslední čtvrtině, kde odskočily až na dvanáct bodů, nakonec zvítězily a vytvořily si velmi příjemnou pozici pro dvě odvetná utkání na domácí palubovce, která se budou konat 12.5 a 13.5.2012. Pokud by se obě podařilo vyhrát postoupily by žďárské hráčky do kvalifikace o extraligu mladších dorostenek pro příští sezónu. V případě jedné prohry by se série přesunula opět do Jablonce k rozhodujícímu utkání.

Bižuterie Jablonec – BK Žďár  52 : 49PP (9:11,26:26,39:39,45:45)

Body: Holéczyová 16, Krejčíková 9, Horáková 8, Kuhnová 6, Málková 4, Sochová 2, Kopicová 2, Kalábová 2

Bižuterie Jablonec – BK Žďár  42 : 50 (7:11,24:23,31:37)

Body: Krejčíková 17, Kuhnová 7, Holéczyová 6, Špačková 6, Málková 6, Sochová 5, Kopicová 3

 

Kadetky postoupily do dalšího kola play off basketbalové ligy.

Žďárská děvčata vyhrála v domácím prostředí páté rozhodující utkání vyřazovací části dorostenecké ligy nad družstvem Kyjova a postoupila do dalšího kola, kde je čeká těžký soupeř, druhé družstvo skupiny A, Bižuterie Jablonec. Proti Kyjovu začala děvčata zakřiknutě a nervózně a než se vzpamatovala prohrávala po přesných střelách hostujícího družstva o osm bodů. Rozdíl se ve druhé čtvrtině vyšplhal až na bodů 11, ale potom se hra domácích začala zlepšovat a v poločasu byl rozdíl pětibodový. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí agresivní obranou a dobrou střelbou a zakončováním rychlých protiútoků vyhráli 24:6 a rozdíl ve skóre si udrželi i v poslední čtvrtině, kdy dostaly příležitost i ostatní hráčky z lavičky a tak mohla vyprodaná hala děkovat hráčkám za předvedený výkon.

BK Žďár – Jiskra Kyjov          63 : 40 (5:13,21:26,45:31)

Body: Horáková 12, Kuhnová 11, Holéczyová 10, Šoukalová 10, Krejčíková 9, Kopicová 4, Málková 2, Sochová 2, Špačková 2, Mašková 1

 

Mladší dorostenky odvrátily vyřazení v play off.

Stav série před dvěma utkáními v Kyjově byl 1:1. Děvčata ze Žďáru v sobotu začala velmi dobře nejen v obraně, ale útočnou rychlou hrou získala v první čtvrtině náskok, o který bohužel ve druhé čtvrtině přišla. Nedokázala opět dotačně ubránit nejlepší hráčku soupeře a když se k tomu přidala i velmi dobrá střelba ostatních hráček, skóre se do poločasu otočilo v neprospěch Žďáru. Několikrát se ještě podařilo dostat se na rozdíl 4 bodů, ale v závěru opět po chybách v obraně a opětovně i v zakončování samostatných nájezdů soupeř odskočil a utkání vyhrál. O vítězi rozhodla i katastrofická střelba trestných hodů (14/2). V ten moment byl Žďár v sérii hrané na 3 vítězná utkání na pokraji vyřazení a prohrával po sobotě 2:1.

V neděli Žďár již se Šoukalovou od začátku utkání agresivní obranou po celém hřišti získával potřebné body a postupně navyšoval skóre. Opět nás bohužel zlobila katastrofická úspěšnost trestných hodů (15/3). Podařilo se celkem ubránit nejlepší hráčku soupeře Holešínskou, přesto tato dala 18 bodů, ale naštěstí úspěšnost střelby ostatních hráček byla slabá a tak děvčata po zásluze zvítězila a přesunula sérii k rozhodujícímu utkání do Žďáru, kde se ve středu 18.4.2012 v 17.30 hodin bude rozhodovat o postupu do dalšího kola play off.

Jiskra Kyjov – BK Žďár          60 : 47 (12:17,31:23,44:34)

Body: Holéczyová 13, Kuhnová 11, Krejčíková 6, Horáková 6, Kalábová 4, Kopicová 3, Sochová 2, Špačková 2,

Jiskra Kyjov – BK Žďár          32 : 50 (11:14,13:26,25:37)

Body: Šoukalová 16, Horáková 13, Krejčíková 9, Kuhnová 6, Špačková 4, Kopicová 2

 

Mladší dorostenky nepotvrdily roli favoritek.

Mladší dorostenky nevstoupily do bojů v play off dorostenecké ligy dobře. Jako třetí družstvo základní skupiny přivítaly v pořadí šesté družstvo Kyjova. V sobotu po celkem pohledném výkonu ho sice porazily, avšak v neděli v utkání plném chyb a neproměněných samostatných nájezdů prohrály. Kyjov si v průběhu prvního poločasu vypracoval až 10 bodový náskok, který se Žďáru podařilo stáhnout a dvě minuty před koncem hrací doby šel do vedení o tři body. Ovšem v této části nebyla děvčata z Vysočiny schopna ubránit jedinou nebezpečnou hráčku soupeře, která byla jedinou skórující hráčkou soupeře ve čtvrté části hry a 18-ti proměněnými trestnými hody v řadě dotlačila Kyjov k zasloužené výhře. Celkově nasázela domácím 33 bodů. Ve dvou utkáních, ke kterým budou žďárská děvčata zajíždět na palubovku Kyjova, musí jedno vyhrát, aby vrátila sérii, hranou na tři vítězná utkání, zpět k rozhodujícímu utkání ve Žďáře.

BK Žďár – Jiskra Kyjov          64 : 51 (22:14,38:24,48:37)

Body: Krejčíková 15, Šoukalová 12, Horáková 11, Kuhnová 10, Holéczyová 6, Kalábová 4, Špačková 4, Sochová 2

BK Žďár – Jiskra Kyjov          55 : 59 ( 9:13,23:28,37:40)

Body: Kuhnová 12, Horáková 11, Holéczyová 11, Krejčíková 10, Kalábová 4, Sochová 1

 

Mladší dorostenky ukončily základní skupinu dorostenecké ligy vítězstvím

Mladší dorostenky v posledních utkáních základní skupiny udržely domácí neporanitelnost a zvítězily v sobotu nad Krnovem, kterému měly oplácet prohru z jeho palubovky. Díky zlepšené hře oproti posledním utkáním postupně navyšovaly rozdíl skóre a celkem pohlednou hrou dospěly ke konečnému vítězství. V neděli proti fyzicky silnějšímu soupeři zahrály ještě kvalitněji a rychlou kombinační hrou potěšily nejenom diváky a rodiče, ale dokonce i své náročné trenéry. Bohužel několik zbytečných proher v průběhu soutěže rozhodlo o konečném třetím místě ve skupině B a to pouze rozdílem 1 koše ve vzájemném skóre s družstvem Prostějova. Důsledkem toho je, že družstvo Žďáru musí hrát předkolo play off s družstvem Kyjova na tři vítězná utkání. Vítěz této série bude hrát play off o účast v kvalifikaci o extraligu mladších dorostenek s družstvem Jablonce, které skončilo na druhém místě skupiny A.

 

BK Žďár – Lokomotiva Krnov            59 : 41 (17:11,32:18,45:27)

Body: Horáková 15, Kuhnová 10, Krejčíková 7, Šoukalová 7, Špačková 6, Kalábová 4, Sochová 4, Holéczyová 4, Málková 2

BK Žďár – Start Havířov                    68 : 33 (17:13,38:19,56:21)

Body: Krejčíková 16, Šoukalová 15, Horáková 14, Špačková 8, Holéczyová 6, Kuhnová 4, Sochová 2, Kalábová 2, Mašková 1

 

Prohry mladších dorostenek v basketbalové lize

Žďárská děvčata zajížděla k důležitým utkáním na palubovky nejlepších družstev základní skupiny, kde jim soupeřky chtěly vrátit porážky ze Žďáru. V Prostějově začala děvčata utkání ve velkém stylu a deklasovala domácí družstvo počátečním náporem, který stanovil počáteční skóre na 13:0 a 15:1. Potom se začaly prosazovat i střelkyně domácích a zkorigovaly výsledek první čtvrtiny. Ovšem ve druhé čtvrtině ani jedno družstvo nebylo schopno vsítit koš celých šest minut a tak tato čtvrtina skončila vítězstvím domácích 8:7. V té době už ovšem úřadovali na hřišti rozhodčí, kteří postupně plnili pokyny, které jim domácí trenéři systematicky, hlasitě a ne zcela slušně celé utkání udíleli. Poměr faulů se v první polovině utkání převážil ve prospěch hostujícího družstva  a tam už byl počátek divadla, které v poslední čtvrtině předvedla dvojice rozhodčích. Trenér družstva Žďáru , taky bývalý rozhodčí ČBF, nemohl uvěřit, že mohou rozhodčí otočit vývoj a výsledek utkání takovýmto způsobem. Rozhodčí postupně vyfaulovali pět hráček (slovy pět ) z osmi, které měl Žďár k dispozici a dokonce nepovolili trenéru hostí nahlášený a stolkem zvukově i verbálně hlášený oddechový čas po obdrženém koši. Už  2:40 minuty do konce utkání šlo družstvo Žďáru do čtyř a stále vedlo o 7 bodů. Ke hře ve třech bylo donuceno hrát 1:22 min před koncem utkání a v této chvíli stále vedlo o 4 body. Avšak 26 sekund před koncem bylo vyrovnáno, poté následovala chyba v rozehrávce a závěrečný koš s faulem rozhodl o konečném výsledku utkání. V této části hry ovšem hráčky nebyly schopny proměnit trestné hody za taktické fauly, které domácí dělali a zároveň rozhodčí mohli zkorigovat poměr faulů, aby tento nebyl tak křiklavý. Rozhodující pro konečný výsledek však byla druhá čtvrtina, kde Žďár neproměnil několik samostatných nájezdů a kdyby byl rozdíl v poločasu 20 bodů, jak měl být, a tak by v závěru ani rozhodčí nemohli s výsledkem nic dělat. Katastrofická byla ovšem i střelba trestných hodů, která byla dalším důvodem prohry Žďáru. V utkání se navíc zranila Kuhnová, která už v neděli nebyla schopna hrát a tak nedělní utkání probíhalo podle předpokladů. Nejnebezpečnější hráčka soupeře na kterou se Žďár připravoval nastřílela Žďáru 33 bodů z toho 6 trojek a když přidaly hráčky Olomouce ještě další 4 trojky bylo o výsledku rozhodnuto. Přesto žďárská děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost a za nasazení, se kterým obě utkání odehrála. V tabulce družstvo Žďáru spadlo na třetí pozici, kterou musí za čtrnáct dní na domácí palubovce v posledních utkáních základní skupiny udržet.

TJ OP Prostějov – BK Žďár               56 : 53 (9:18,17:25,32:37)

Body: Horáková 16, Sochová 10, Krejčíková 8, Málková 8, Kuhnová 7, Kalábová 4

OSK Olomouc – BK Žďár                 69 : 48 (26:9,38:26,55:41)

Body: Horáková 15, Kalábová 13, Krejčíková 11, Málková 4, Sochová 2, Kopicová 2, Mašková 1

 

Utrápená vítězství mladších dorostenek v basketbalové lize.

Dvě vítězství utrpěly mladší dorostenky v domácím prostředí proti soupeřům z dolní poloviny tabulky. Nejdříve se v sobotu nadřely proti předposlednímu družstvu tabulky Kroměříži a až v poslední čtvrtině odskočily ve skóre na klidný náskok k dohrání utkání. Za zmínku stojí snad jen 4 úspěšné tříbodové pokusy Horákové, které otočily vývoj utkání správným směrem.

V neděli se v první čtvrtině zdálo, že se obraz hry konečně dostal do normálu, ovšem ukázalo se, že ani dvacetibodový náskok není v současné době dostatečnou pojistkou poklidného dohrání utkání k vítěznému konci. V dramatické koncovce si nakonec děvčata nenechala vydřené vítězství vzít a uchovala si naději na přední umístění v tabulce dorostenecké ligy.

BK Žďár – Slavia Kroměříž                52 : 40 (9:14,24:18,34:26)

Body: Horáková 22 ( 4 trojky ), Sochová 15, Kuhnová 8, Krejčíková 6, Kalábová 1

BK Žďár – Jiskra Kyjov                     57 : 52 (15:10,29:19,45:30)

Body: Kuhnová 17, Krejčíková 13, Málková 9, Horáková 6, Kalábová 6, Sochová 4, Kopicová 2 

 

Tragický výkon mladších dorostenek.

Zoufalství a beznaděj byly hlavním znaky ligových utkání dorostenecké ligy. Žďárská děvčata zajížděla v roli favoritek na severní Moravu na palubovky Frýdku Místku a Ostravy B. Ve Frýdku bojovně naladěné domácí hráčky již při rozcvičování převyšovaly svým nasazením nudné tváře žďárských hráček. Už bojovný pokřik domácích před utkáním ostře kontrastoval s pošeptem žďárských hráček. Opět malátná hra bez systému a bez zápalu a emocí v první čtvrtině naznačovala, že není něco v pořádku. Jenom dvě hráčky, které chtějí hrát je proti nabuzenému soupeři málo. I přesto se podařilo první čtvrtinu vyhrát, ovšem družstvo nebylo schopno udržet vedení, které se vyšplhalo už na 12 bodů, a dovolilo svojí laxností v závěru poločasu dostat domácí hráčky do hry. Nepohledná hra pokračovala a když 3 minuty do konce utkání vedly domácí hráčky již o 6 bodů , málokdo věřil v obrat. Naštěstí se teprve v tomto období probudily, jak hráčky na hřišti, tak málo početná lavička a 28 sekund před koncem trojkou Horákové šel Žďár do vedení o 1 bod. Bohužel taktická chyba a dva trestné hody domácích otáčí skóre a vedení domácích o 1 bod 22 s před koncem. Trenér Žďáru si bere oddechový čas a snaží se poradit co v závěru hrát, ovšem všechno bylo jinak. Zoufalá střela na koš, která ani nedoletěla ke koši, ovšem do rukou Krejčíkové, která se nějakým zázrakem z pozice rozehrávačky dostala pod koš, ta okamžitě střílí, faul a následují 2 trestné hody , časomíra 3.8 s do konce. Míša jako bez nervů oba proměňuje a Žďár vyhrává o 1 bod. Radost všech, ovšem kalená předvedeným výkonem, který varoval před nedělním utkáním na palubovce předposlední Ostravy. Stejné rozcvičení, stejná nálada, stejný výkon. Dvě hráčky hrají, ostatní koukají, nikdo nechce přihrávku, nikdo nechce dát koš. Některým hráčkám se nedaří, tak to balí. Přesto stále vyrovnané utkání, opět vedení tentokrát o 7 bodů a opět se nepodařilo ho udržet. Do poslední čtvrtiny za skoro vyrovnaného stavu, ale tentokrát se družstvo Žďáru psychicky i fyzicky položilo a domácí hráčky jedním nájezdem za druhým dobývají žďárský koš, jsou neomylné a skóre narůstá na hrůzostrašný rozdíl 14 bodů. Dvě hráčky nastřílely Žďáru dohromady 52 bodů. Na tvářích hráček, které ovšem byly celé utkání stejně nezúčastněné, není ani vidět veliké zklamání , které v této chvíli zažívá snad jenom trenér a rodiče, někteří dokonce opustili hlediště ještě před koncem utkání.

Pochvalu zaslouží pouze Kuhnová, Krejčíková a v sobotu Horáková, které se dokázaly vyburcovat a předvést dobrý výkon a to je bohužel málo a zároveň varováním před domácími utkáními, ve kterých by toto nasazení nemuselo na vítězství stačit.

BK Frýdek Místek – BK Žďár            64 : 65 (11:18,32:37,50:50)

Body: Krejčíková 26, Horáková 14, Kalábová 8, Kuhnová 7, Málková 4, Špačková 4, Sochová 2

SŠB Ostrava B – BK Žďár                 75 : 61 (14:12, 34:30,50:53)

Body: Kuhnová 21, Krejčíková 10, Horáková 10, Sochová 10, Málková 4, Špačková 4, Kalábová 2

 

Druhá prohra mladších dorostenek v lize.

Mladší dorostenky zavítaly v sobotu na palubovku UP Olomouc, kde jim stačil průměrný výkon na technicky slabší soupeřky, aby zvítězily.

V neděli je ovšem čekalo na svém hřišti družstvo Hradce Králové, které jim chtělo vrátit drtivou porážku ve Žďáře a to se jim po velmi dobrém výkonu podařilo. Žďárské hráčky se proti mladším hráčkám Hradce jen těžko prosazovaly a na každý koš se nadřely. Zato domácí hráčky pomocí markantní výškové převahy celé utkání vedly. Žďárská děvčata sice ve třetí čtvrtině stáhla osmibodovou ztrátu z poločasu a šla dokonce do jednobodového vedení, ovšem ve čtvrté čtvrtině nestačila fyzicky a když se k tomu přidala neschopnost proměňovat samostatné nájezdy a vyložené šance pod košem soupeře, nebylo pochyb o druhé prohře Žďáru v soutěži. Prohra znamená propad na druhou příčku tabulky za OSK Olomouc.

UP Olomouc – BK Žďár         49 : 73 (5:17,18:34,33:62)

Body: Málková 15, Sochová 14, Kalábová 13, Kuhnová 11, Krejčíková 11, Horáková 4, Špačková 4, Kopicová 1

Sokol Hradec Králové B – BK Žďár              52 : 40 (11:9,27:19,34:31)

Body: Málková 10, Krejčíková 9, Kuhnová 9, Kalábová 6, Horáková 4, Špačková 2

 

Mladší dorostenky vedou základní skupinu dorostenecké ligy

V sobotu a v neděli byly na pořadu utkání ve dvojičkách. Žďár zajížděl do Pelhřimova, kde si  po velmi dobré hře v prvním poločasu vytvořil náskok, který udržoval do konce utkání. V utkání si zahrály i všechny hráčky z lavičky.

V neděli Žďár přivítal BK Pelhřimov naopak ve své hale. Družstvo domácích se sešlo v kompletní sestavě do které trenér nominoval i nadějné hráčky mladších žákyň a mohl se rozpomenout na minižákovská léta, kdy střídal celé pětky. I v tomto utkání totiž tuto metodu mohl použít hráčky ho nezklamaly. Celé utkání hrály osobní obranu po celém hřišti a oslabenému soupeři, který přijel pouze ze šesti hráčkami, toho moc nedovolil. Škoda mnoha zbytečných faulů, pouze ze kterých soupeř v prvním poločasu skóroval. Při porážkách vedoucí Olomouce a Prostějova je Žďár v polovině soutěže na prvním místě základní skupiny B s jedinou zbytečnou porážkou v Krnově.

BK Pelhřimov – BK Žďár       34 : 60 (9:15,15:33,25:46)

Body: Krejčíková 18, Kuhnová 12, Kalábová 8, Horáková 8, Sochová 6, Málková 6, Kopicová 2

BK Žďár – BK Pelhřimov       93 : 33 (26:11,52:19,70:28)

Body: Šoukalová 21, Kalábová 12, Krejčíková 10, Štěpánková 10, Kuhnová 8, Málková 8, Holéczyová 8, Sochová 6, Kopicová 4, Horáková 3, Mašková 2, Špačková 1

 

První prohra mladších dorostenek v lize.

Mladší dorostenky zajížděly k dalším utkáním na severní Moravu, kde nejdříve v sobotu podaly velmi dobrý výkon a porazily věkově starší a fyzicky silnější družstvo Havířova. Kolektivní výkon, výborná obrana, úspěšné zakončování útočných akcí a střelecký koncert Málkové byly hlavními plusy tohoto utkání.

V neděli ovšem bylo všechno jinak. Proti nabuzenému soupeři, který překvapil žďárská děvčata osobní obranou po celém hřišti natolik, že jako začínající minižákyně zahazovala míče do zámezí a nebyla mnohokrát schopna přejít půlící čáru. Když k tomu přidala katastrofické zakončování samostatných nájezdů a zoufalou střelbu trestných hodů, nebylo pochyb o vítězství domácího týmu, který více bojoval a chtěl vyhrát. Dvakrát se dorostenkám Žďáru podařilo stáhnout náskok domácích, ale dalšími chybami v obraně nechaly soupeře opět odskočit a vyhrát. Po dlouhé době opět přivedly své trenéry do stavu zoufalství a beznaděje. Děvčata přišla o vedení v dorostenecké lize a budou muset o dobytí horních příček tabulky, které znamenají postup do kvalifikace o dorosteneckou extraligu, ještě moc bojovat

Start Havířov – BK Žďár                    60 : 75 (15:21,34:35,43:55)

Body: Málková 32, Krejčíková 19, Kuhnová 10, Špačková 6, Kalábová 4, Sochová 4

Lokomotiva Krnov – BK Žďár            63 : 54 (22:13,39:29,50:37)

Body: Málková 14, Špačková 12, Kuhnová 11, Krejčíková 10, Kalábová 4, Sochová 3

 

Mladší dorostenky jediné bez prohry dorostenecké lize.

Mladší dorostenky v přímém souboji třech neporažených družstev (OSK Olomouce, Prostějova a Žďáru ) udržely domácí neporanitelnost a v obou utkáních vyhrály. V sobotu proti nebezpečné Olomouci začaly dobře a o utkání v podstatě rozhodla první čtvrtina.

V dalším průběhu utkání se Žďár dostal až do 18 – ti bodového vedení, a celkem v klidu dohrál utkání ke konečnému vítězství.

V neděli naopak Žďár celé utkání dotahoval náskok hostí, většině hráček se nedařila střelba, špatné bylo i zakončování pod soupeřovým košem. Nakonec utkání dospělo k velmi dramatickému závěru, kdy 12 s před koncem měla možnost Sochová dvěma trestnými hody zvýšit vedení na 3 body, bohužel neproměnila ani jeden a družstvo domácích navíc 5 s před koncem faulovalo hráčku Prostějova a ta dvěma úspěšnými hody přivedla družstvo hostí do jednobodového vedení. Po taktickém oddechovém času domácího trenéra, hráčky sehrály domluvený signál a 3 s před koncem utkání byla faulována Krejčíková , která dvěma proměněnými trestnými hody zajistila Žďáru výhru o 1 bod. Utkání se ne úplně podařilo rozhodčím, kteří vyfaulovali 3 hráčky Žďáru a poměr faulů 28 domácí a 18 hosté hovoří za vše.

BK Žďár – OSK Olomouc      57 : 43 (20:11,32:18,43:27)

Body: Šoukalová 19, Špačková 15, Holéczyová 8, Krejčíková 6, Kalábová 5, Málková 2, Sochová 2, 

BK Žďár – TJ OP Prostějov   54 : 53 (12:11,17:23,36:36)

Body: Kuhnová 12, Špačková 9, Sochová 8, Kalábová 7, Krejčíková 7, Holéczyová 5, Málková 4, Mašková 2

 

Mladší dorostenky stále bez prohry v basketbalové dorostenecké lize.

Pouze se sedmi hráčkami odcestovalo družstvo mladších dorostenek k utkáním do Kyjova a Kroměříže, ale přesto nepoznalo hořkou příchuť prohry. V Kyjově po vyrovnaném průběhu utkání, ve kterém vždy děvčata dotáhla nepatrný náskok domácích, v závěru taktickou hrou bez zbytečných faulů udržela těsné vítězství. V Kroměříži proti kompletnímu soupeři začala velmi dobře už od začátku a postupně navyšovala skóre proti bezradnému soupeři, který se nemohl smířit s tím, že prohrává s tak málo početným družstvem, kde se na střídačce krčili trenéři s dvěma hráčkami. Několik hráček bylo na pokraji vyfaulování, ale nakonec se ani jedna nevyfaulovala a všechny mohly slavit vítězství.

Jiskra Kyjov – BK Žďár          52 : 55 (15:14,28:28,39:39)

Body: Málková 16, Kuhnová 12, Krejčíková 11, Sochová 8, Špačková 6, Kalábová 2

Slavia Kroměříž – BK Žďár     36 : 54 (10:14,20:29,27:38)

Body: Sochová 22 (3 trojky), Krejčíková 11, Špačková 10, Málková 5, Kuhnová 2, Kalábová 2, Mašková 2

 

Mladší dorostenky opět vítězně v dorostenecké lize.

Mladší dorostenky pokračují v dobrých výkonech a v sobotu po velmi dobré první čtvrtině porazily družstvo SBŠ Ostravy a v neděli naopak po nevydařené první čtvrtině družstvo Frýdku Místku. Bez porážky si udržují první místo v tabulce skupiny B basketbalové dorostenecké ligy.

BK Žďár – SBŠ Ostrava      64 : 36 (24:3,39:13,54:25)

Body: Krejčíková 12, Kalábová 10, Šoukalová 10, Sochová 9, Horáková 8, Málková 7, Kuhnová 6, Špačková 2

BK Žďár – BK Frýdek Místek       74 : 41 (24:15,36:24,57:36)

Body: Krejčíková 19, Horáková 15, Málková 15, Kuhnová 15, Kalábová 10, Sochová 1, Špačková 1

 

Úspěšný vstup mladších dorostenek

Mladší dorostenky vstoupily do ligy dvěmi výhrami v domácím prostředí, kdy po velmi dobrých výkonech přehrály s přehledem oba soupeře. Zvláště výhra nad nebezpečnou zálohou Hradce Králové je cenná.

BK Žďár – Sokol Hradec Králové B       64 : 32 (15:4,30:12,52:16)

Body:  Krejčíková 12, Sochová 8, Horáková 8, Málková 7, Šoukalová 7, Špačková 6, Holéczyová 5, Kuhnová 4, Homolová 4, Mašková 2, Tučková 2

BK Žďár -  SK UP Olomouc                     85 : 29 (30:5,53:10,69:22)

Body: Kuhnová 26, Krejčíková 14, Horáková 11, Kalábová 8, Sochová 6, Málková 6, Tučková 4, Špačková 4, Homolová 2, Holéczyová 2, Mašková 2

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one